Emery: Komaj sem prepričal Mbappeja, da ni šel v Real!

Uncategorized 21. Maj 20199:21 > 9:23
Clive Rose, Getty Images Sport

Napadalec Paris Saint-Germaina Kylian Mbappe je že v prejšnji sezoni želel zapustiti klub iz francoske prestolnice in oditi v madridski Real, a ga je takratni trener moštva Unai Emery prepričal, da ostane.

Getty Images/Catherine Ivill

Glavni trener londonskega Arsenala Unai Emery je dejal, da je bil eden izmed najboljših nogometašev na svetu Kylian Mbappe pripravljen, da obleče dres madridskega Reala, medtem pa se je v ozadju odvijala bitka za francoskega mladeniča, ki je bil pod velikim pritiskom obeh klubov.

“V nekem trenutku smo nanj vsi vršili pritisk, tudi v PSG-ju. Pogovarjal sem se z njim in njegovim očetom in ga prepričeval, naj ostane pri nas. Mbappe je želel oditi v Real, imel je priložnost, da se preseli tudi v Barcelono, a je želel v Madrid,” je dejal Emery za španski Cadena Ser.

“Skupaj smo ga prepričali v prihodnost in odlično zgodbo PSG-ja ter mu dejali naj ostane. Morali smo ga pošteno plačati, a to je bilo neizbežno.”

Prestop Mbappeja v Real, potem ko se je na klop galaktikov vrnil Zinedine Zidane, naj bi bil že potrjen, klub iz Pariza pa je še vedno prepričan, da bo francoski mladenič ostal v njihovih vrstah.

Mbappe je v tej sezoni odigral 28 tekem v Ligue 1 in dosegel neverjetnih 32 zadetkov in 11 asistenc.