Luka Elsner se seli v francosko elito k Amiensu!!

Uncategorized 19. Jun 201920:47 > 20:50
Luka Elsner poraza ne pozna že 24 tekem zapored. FOTO: Getty Images

Luka Elsner se je po odlični sezoni v drugi belgijski ligi danes tudi uradno preselil v Francijo, kjer bo v najelitnejši francoski Ligue 1 vodil ekipo Amiensa.

Amiens, ki je lani sezono v Ligue1 končal na 15. mestu je danes podpisal pogodbo s 36-letnim Luko Elsnerjem, ki bo klub vodil naslednji dve leti, v pogodbi pa naj bi bil tudi člen z možnostjo podaljšanja pogodbe še za eno leto.

Elsner je sicer v svoji, za svoja leta zelo bogati karieri vodil Domžale, Olimpijo, Pafos in belgijski Union Saint-Gilloise. Ravno pri slednjem si je zaslužil veliko spoštovanje s strani mnogih. Eden najbolj obetavnih slovenskih mladih trenerjev je najprej navdušil v Domžalah, naslednji dve destinaciji Olimpija in Pafos pa nista ravno najlepši točki njegove kariere.

36-letnik bo postal šele drugi Slovenec, ki bo vodil eno od prvoligaških ekip iz najboljših petih lig na svetu (Anglija, Španija, Nemčija, Italija, Francija). Bojan Prašnikar je bil v obdobju 2007 – 2009 trener Energie Cottbusa iz Nemčije.