Samo, da gre: Neymar bi pristal tudi na manjšo plačo

Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Brazilski nogometaš Neymar je v želji, da pomaga pri pogajanjih za odhod iz PSG-ja in pohitri proces prodaje, pripravljen sprejeti občutno manjšo plačo, kot jo ima v tem trenutku.

Getty images/Buda Mendes

Dva tedna pred koncem prestopnega roka v Španiji, 27-letni Neymar še vedno čaka pogodbo, ki bi omogočila njegov odhod v enega izmed drugih klubov.

Povezano

“Kot vsi vedo, so v teku pogovori s klubi. Še vedno pa ni nobenega napredka,” je dejal športni direktor PSG-ja Leonardo za RMC Sport.

Real Madrid in Barcelona sta še vedno glavna kandidata, a oba španska kluba nista pripravljena pristati na vse zahteve Parižanov, Neymar pa je zdaj pripravljen popustiti pri plači in jo občutno znižati, vse v želji, da se preseli v katerega izmed španskih velikanov.

Novinar BBC-ja Guillem Balague je dejal, da je Brazilec pripravljen svojo letno plačo zmanjšati iz 38 milijonov evrov na 23 milijonov. “V Barci je zanimiva situacija. Oni verjamejo, da lahko naredijo vse, da se Neymar vrne. Lionel Messi, Gerard Pique in Luis Suarez si želijo njegovega povratka, pa tudi predsednik Josep Maria Bartomeu, ki bo na funkciji še dve leti in želi za seboj pustiti velik pečat.”