Julian Draxler v dresu PSG-ja debitiral z zadetkom

Ronny Hartmann/Bongarts/Getty Images

Nemški nogometni reprezentant Julian Draxler je v soboto debitiral v dresu francoskega prvaka PSG-ja, v šestnajstini finala Francoskega pokala je namreč ob zmagi nad Bastio s kar 7:0 prispeval enega izmed zadetkov. Draxler, nekdanji mladinski up Schalkeja, je sicer januarja prišel iz Wolfsburga.

Thiago Silva je po pol ure igre prvi načel mrežo Bastie, nato pa je samo dve minuti kasneje vezist Adrien Rabiot s sijajnim zadetkom s 30 metrov povišal na 2:0.

Cristopher Nkunku je v tretji minuti nadaljevanja dosegel zadetek za vodstvo 3:0, potem ko je pretekel praktično polovico igrišča, že v 57. minuti pa je Thiago Motta potrdil zmagovalca, ko je zabil za 4:0.

Julian Draxler je moral na svoj derbi v dresu Parižanov počakati do 58. minute, ko je na igrišču zamenjal Rabiota. Nemec je zaigral samo štiri dni potem, ko je v francoskega prvaka prestopil iz Wolfsburga. Kmalu zatem je sicer Lucas Moura poskrbel za petardo v mreži Bastie. Do konca tekme sta se med strelce vpisala še Angel di Maria in Draxler, ki je dosegel zadnji zadetek za visoko zmago s 7:0.

Na ostalih tekmah šestnajstine finala francoskega pokala je največje presenečenje pripravil petoligaš Sarreguemines. ki je z rezultatom 2:1 premagal drugoligaša Reims.