"On je idiot, PSG pa idealen klub za egomanijake"

Uncategorized 11. Sep 201921:50 > 12. Sep 2019 7:33
Emilio Andreoli/Getty Images

Eden izmed najbolj kontroverznih osebnosti evropskega nogometa na prelomu tisočletja Paolo Di Canio, je po dolgem času dal intervju za italijanske medije, v njem pa tako kot vedno govoril brez dlake na jeziku.

Alessandro Sabattini/Getty Images

Prestopna saga Maura Icardija je poznana vsem ljubiteljem nogometa, na koncu pa je argentinski napadalec zapustil Inter in odšel kot posojeni igralec v vrste PSG-ja.

Med prestopnim rokom so se pojavila namigovanja, da bi Icardi, skupaj s svojo soprogo in agentko Wando Naro lahko odšel tudi v Napoli, zato se nekdanji kontroverzni italijanski nogometaš Paolo Di Canio sprašuje, zakaj bi trener Napolija Carlo Ancelotti sploh rad v svojem moštvu imel takšnega igralca.

“Zakaj bi si Ancelotti želel nekoga takšnega? Nekoga, ki ni dovolj človek, da se opraviči svojim soigralcem zaradi besed svoje soproge? Iz tehnične strani pa je jasno, da on ni moderen napadalec. On je idiot. Mauro zadeva le po podajah v sredino iz črte. Ko govorimo o ostalem je jasno tudi to, da nima nobene lastnosti modernega napadalca. Carlo potrebuje kreativnega napadalnega nogometaša.”

Nekdanji italijanski nogometaš je še dodal, da ni presenečen, da je Icardi na koncu odšel v PSG: “V kolikor ne bo on dosegel zadetka, ne bo čestital svojim soigralcem. On v PSG-ju? Nisem niti malo presenečen, da je odšel tja, saj je to klub, ki je naravno pribežališče za nedisciplinirane egomanijake.”