Senzacija v Parizu – po 44 letih zrušili PSG

Uncategorized 25. Sep 201922:58 > 23:01
Getty Images/Srdjan Stevanovic

Nogometaši PSG-ja so v tekmi 7. kroga Ligue 1 izgubili proti moštvu Stade Reims z 0:2, to pa je bila prva zmaga nogometašev iz severa Francije proti ekipi iz prestolnice po 44 letih.

Glavni favoriti za francoski naslov so utrpeli drugi poraz v sedmih krogih letošnje sezone v Franciji. Tekmo na Parku Princev je bolje odprla gostujoča ekipa, po nekaterih kvalitetnih priložnostih Reimsa pa je sledil prvi hladen tuš in šok za navijače.

V 29. minuti srečanja je namreč zadel Hassane Kamara, ki je izkoristil odlično podajo svojega soigralca in mirno zaključil za hrbet Keylorja Navasa

PSG je preko svojih zvezdnikov poskušal izenačiti rezultat, a se je palček iz severa Francije uspešno branil. Piko na i in na veliko zmago proti PSG-ju pa je Stade Reims postavil v zaključku tekme, ko je Boulaye Dia zadel v 94. minuti za končnih 2:0.

Stade Reims, ki v zadnjih desetletjih ni stalnica v elitnem francoskem prvenstvu, se je po dolgh 44 letih veselil zmage proti vedno favoriziranim nogometašem iz Pariza. PSG je na prvem mestu razpredelnice v Ligue 1 s 15 točkami, Reims je na osmem mestu z 11 točkami.