Rudi Garcia novi trener na klopi Lyona

Uncategorized 14. Okt 201915:41 > 15:44
Alex Grimm/Getty Images

Francoski nogometni gigant Olympique iz Lyona je Rudija Garcio imenoval za novega trenerja. Francoz bo na trenerskem stolčku zamenjal Sylvinha.

Lyon, ki se je lani uspel prebiti v izločilne boje Lige prvakov je letošnjo sezono začel vsaj v prvenstvu zelo slabo. Po 9. odigranih krogi ima ekipa prav toliko točk na lestvici, zaseda pa šele skromno 14. mesto.

V Ligi prvakov so skupinski del začeli bolje z remijem proti Zenitu in zmago proti Leipzigu. Vendar kljub vsemu to za vodilne može kluba ni bilo dovolj, saj si želijo biti konkurenčni tudi v državnem prvenstvu.

S tem namenom so se zahvalili 45-letnemu Brazilcu Sylvinhu, ki je doslej vodil ekipo. Namesto njega pa je ekipo Lyona prevzel Francoz Rudi Garcia, ki je s klubom podpisal pogodbo do leta 2021.

Nekdanji trener Rome, Marseilla in Lilla bo ekipo prvič vodil že v soboto, ko Lyon čaka domača tekma z Dijonom.