Pogajanja PSG-ja in Mbappeja ne gredo po načrtih

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Francoski L'Equipe poroča, da se Kylian Mbappe in Paris Saint-Germain dogovarjata za obnovitev pogodbe in sodelovanja, pa čprav francoskemu mladeniču pogodba s klubom iz prestolnice poteče šele poleti leta 2022. 022. Po prvotnih poročanjih, pa se je med pogajanji že zapletlo.

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Glavni zadatek športnega direktorja PSG-ja Leonarda je, da v moštvu na dolgi rok zadrži francoskega zvezdnika Kyliana Mbappeja tudi, ko se mu izteče trenutna pogodba, ki velja do poletja leta 2022. Strani se še nista dogovorili o dolžini podaljšanja pogodbe in višini plače, PSG pa je zavrnil, da naj bi Mbappe na leto dobil 30 milijonov evrov plače.

Leonardo se trenutno pogaja z mladim Francozom in njegovimi zastopniki, Kylian pa ni povsem prepričan, da je podaljšanje pogodbe s klubom najboljši karierni korak. Zadnji dve leti v Ligi prvakov sta bili za PSG polni razočaranj, obenem pa že dlje časa na njegova vrata trka madridski Real, kjer bi Mbappe združil moči z nekaterimi soigralci iz reprezentance in trenerjem Zinedinom Zidanom.

Nedavno je o tem govoril tudi Eden Hazard: “Čez približno leto dni bo Kylian najboljši na svetu. Če nadaljuje v takšnem ritmu bo eden največjih v zgodovini. Nogometaš vedno sanja, da igra z najboljšimi in če mu lahko že jutri pomagam, da bi prišel v Real, bi to tudi storil. Mislim pa, da ne bi nihče mene vprašal za mnenje.”

Mbappe je v tej sezoni dosegel devet zadetkov na 12 tekmah za PSG v vseh tekmovanjih, dodal pa je še štiri asistence.