7 golov v Parizu, Neymar izključen!

Uncategorized 23. Feb 202023:01 > 23:06
Alex Grimm/Getty Images

Nogometaši PSG-ja so vknjižili novo prvenstveno zmago, a zanjo so plačali visok davek - prvi zvezdnik ekipe, Neymar, je prejel rdeči karton. Brazilcu so žvižgali lastni navijači.

PSG je z rezultatom 4:3 premagal Bordeaux, ki je povedel v 18. minuti prek Korejca Hwanga.

Domači so stvari hitro postavili na svoje mesto. Cavani je izenačil v 25. minuti. Urugvajec je dosegel svoj 200. gol v dresu francoskega velikana. Parižani so povedli v sodniškem dodatku prvega polčasa prek Marquinhosa.

Bordeuax je ponovno presenetil in izenačil v šesti minuti sodniškega dodatka v izdihljajih prvega polčasa.

V 2. polčasu so gledalci na Parku Princev spremljali enosmerni promet. Za PSG sta zadela Marquinhos, ki je v polno meril drugič in Mbappe, ki je vpisal 17. prvenstveni zadetek letošnji sezoni.

Končnih 4:3 je po tem, ko je Parižanom koncentracija že popustila, postavil Ruben Pardo.

Kljub zmagi je verjetno trener PSG-ja Thomas Tuchel precej zaskrbljen. Najboljši nogometaš Parižanov je napravil neumen prekršek, za katerega si je prislužil drugi rumeni karton. Neymarju so lastni navijači namenili koncert žvižgov.

PSG bo francosko prvenstvo osvojil brez težav, saj ima kar 13 točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem.

Položaj aktualnih francoskih prvakov v najelitnejšim klubskem tekmovanju pa je vse prej kot rožnat. PSG bo na Parku Princev kmalu lovil zaostanek proti dortmundski Borussii.