"Norec" prevzel Lille

Uncategorized 19. Feb 201714:53 > 15:07
Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Proslavljeni argentinski stručnjak Marselo Bijelsa se vraća u francuski fudbal, gde će od sledeće sezone biti trener Lila.

Legendarni “El Loco” je pred dvema sezonama vodil Marseille, ki ga je zapustil po vsega eni tekmi. Marcelo Bielsa se je takrat sprl z upravo kluba, leto dni zatem pa prevzel Lazio. Tudi tam je prišlo do norih dogodkov, saj je Bielsa tudi vrste italijanskega velikana zapustil noro hitro, po vsega dveh dneh. Lazio je zapustil zaradi le njemu znanih razlogov, klub pa ga je kasneje tožil in zdaj od njega zahteva 50 milijonov evrov.

Marcelo Bielsa je eden izmed najbolj spoštovanih in najboljših trenerjev na svetu, zato smo zelo veseli, da smo ga prepričali v sodelovanje,” so objavili pri francoskem Lillu. Bielsa bo vodenje kluba prevzel poleti.

Aktualni trener Lilla je Franck Passi, ki pa ni “preživel” spremembe uprave. Bielsa je bil v svoji dolgi karieri tudi selektor Argentine in Čila, Lille pa bo njegov sedmi klub.