PSG po enajstmetrovkah do ligaškega pokala

Uncategorized 31. Jul 202023:59 > 01. Avg 2020 0:03
Reuters/Christian Hartmann

Paris St-Germain je po enajstmetrovkah v finala pokala premagal Lyon. Po 120 minutah zadetkov ni bilo, pri izvajanju 11-metrovk pa so bili Parižani boljši s 6 : 5.

Tega tekmovanja v Franciji ne bo več, PSG pa je izkoristil priložnost in ta pokal osvojil devetič. Lyon nikakor ni bil lahek nasprotnik, še posebej z razpoloženim vratarjem Anthonyjem Lopesom.

Prvo priložnost je imel že v 8. minuti Neymar, ampak je streljal mimo vrat. Lopes se je prvič zares izkazal v 43. minuti, ko je streljal Idrissa Gueye.

Za Lyon je prvo resnejšo priložnost zapravil kapetan Memphis Depay na začetku drugega polčasa. Maxwel Cornet je zapretil v 82. minuti iz prostega strela, nekaj minut kasneje pa je imel Neymar izvrstno priložnost, da PSG zagotovi zmago, toda znova je odlično ubranil Lopes.

V podaljšku večjih priložnosti ni bilo, omembe vreden je le prekršek Rafaela nad Angelom di Mario, zaradi katerega je dobil rdeč karton. Neymar je iz prostega strelja udaril prek vrat.

Pri izvajanju enajstmetrovk je zadelo vseh deset strelcev v prvih petih serijah, v šesti pa je Keylor Navas ubranil poskus Bertranda Traoreja, zmagoviti gol pa je nato dosegel Pablo Sarabia.

PSG je v tej sezoni osvojil vse lovorike v Franciji.