Konec Dinamove dominacije: Rijeka je novi hrvaški prvak

Uncategorized 21. Maj 201720:49 > 20:51
NK Rijeka

Krog pred koncem hrvaškega državnega prvenstva je Rijeka doma v slogu potrdila svoj prvi naslov državnega prvaka v zgodovini, potem ko je s 4:0 premagala ekipo Cibalije. Na ta način je četa Matjaža Keka prekinila 11 let dolg niz Dinamove dominacije in postala četrta hrvaška ekipa z naslovom prvaka.

Rijeka je na Rujevici proti Cibalije razrešila vse dvome okrog vprašanja zmagovalca sezone 2016/17. Že 11. minuti tekme je bilo 1:0 za domačo ekipo, potem ko je edini zadetek dosegel Mario Gavranović. Slednji je lepo pobegnil obrambi Cibalije, preigral še vratarja in zatresel mrežo.

Po samo štirih minutah je bilo 2:0, spet je bil strelec Gavranović. Še pred odmorom je Roman Bezjak povišal na 3:0 po lepem predložku iz kota. V 72. minuti je nato Dario Župarić dosegel zadetek za končnih 4:0.

Naj spomnimo; Dinamo je slavil na gostovanju v Osijeku, a ta zmaga je bila brezpredmetna, saj je Rijeka ohranila pet točk naskoka pred medsebojnim dvobojem na Maksimirju v zadnjem krogu prvenstva.