Samardžić na pragu prestopa v Crveno Zvezdo

Getty Images

Izkušeni slovenski reprezentančni branilec Miral Samardžić je na pragu prestopa k srbskemu nogometnemu prvoligašu iz Beograda Crveni zvezdi, je danes poročala srbska tiskovna agencija Tanjug.

Getty Image

Tridesetletnik je trenutno član turškega kluba Akhisar. Nosil pa je tudi majice kranjskega Triglava, Maribora, moldavskega Šerifa iz Tiraspola, Reke in kitajskega moštva Henan Jianye. Za prvo slovensko nogometno reprezentanco je odigral 15 tekem.

Miral Samardžić sicer prihaja z Jesenic, velja pa za enega najbolj nadarjenih slovenskih štoperjev svoje generacije. Ni edini, tako ali drugače povezan z Rijeko, ki ga v svoje vrste vabi sloviti srbski prvoligaš, saj se je pred tedni veliko govorilo tudi o morebitnem prihodu Matjaža Keka, ki pa se je odločil ostati na Jadranu in je podaljšal svojo pogodbo.