Vir: Getty Images
Nogomet 11.08.2017 | 22:07

Dinamo prvi premagal Keka na Rujevici

Dinamo je v derbiju 5. kroga hrvaškega prvenstva z 0:2 odpravil Rijeko. Za Matjaža Keka in aktualne hrvaške prvake je to sploh prvi poraz na Rujevici v 1. HNL. Veliki junak zagrebške zmage Junior Fernandes.

Dinamo.

Dinamo.

Gostje iz Zagreba so na Rujevici veliki derbi odločili že v prvem polčasu, ko se je pod oba zadetka podpisal Junior Fernandes. Čilenec je prvič zadel v 12. minuti iz bližine po podaji Amerja Gojaka, v 40. minuti pa izkoristil še najstrožjo kazen, potem ko je Leonard Žuta v kazenskem prostoru igral z roko.

Domači so nekaj več upanja dobili po uri igre, ko je bil zaradi grobega prekrška izključen Čeh Jan Lecjaks. Simon Sluga je kljub številčni premoči Rijeke svojo mrežo uspel ohraniti nedotaknjeno. V 84. minuti je Matic Črnič le štiri minute po vstopu na zelenico stresel prečko.

Dinamo ima po 5. krogu 13 točk, štiri več od Rijeke, ki je v ponedeljek brez točk ostala že v Osijeku.

Četo Matjaža Keka že v sredo čaka prva tekma zadnjega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov proti Olympiacosu, ki si jo v živo oglejte na SK 1.