Kek ponudil odstop pa dobil popolno zaupnico

Getty Images

Četrti letošnji poraz Rijeke je močno zatresel temlje na Rujevici. Matjaž Kek je po obračunu z Osijekom skozi vrstice ponudil svoj odstop, toda predsednik Damir Mišković odgovarja, da Mariborčan trdno ostaja v sedlu. Tudi v primeru poraza proti Dinamu v naslednjem krogu.

EuroFootball, Getty Images Sport

Matjaž Kek po porazu z Osijekom ni skrival razočaranja, tudi samokritike. “Za nas je to izjemno težak poraz. Trudili smo se, vendar nismo bili nagrajeni. Naših napak je bilo preveč. Strinjam se, da smo imeli preveč porazov. Jasno je, kdo nosi odgovornost. Čas je, da se pogovorim z vodstvom kluba. Prevzemam odgovornost,” Mariborčani ni bežal od odgovornosti in dodal: “Odstop? Če bo potreben, absolutno sem prvi na seznamu odgovornih.”

Medtem ko je bila hrvaška nogometna javnost v pričakovanju tektonskih sprememb pri hrvaških prvakih, je le nekaj ur po obračunu sledil sestanek med Kekom in predsednikom Damirjem Miškovićem. Slednji je pomiril nekdanjega slovenskega selektorja in mu dal vedeti, da ima še vedno popolno zaupanje klubskega vodstva. “Rijeka igra dobro, na svojem nivoju je bila tudi na dvoboju z Osijekom, toda na žalost nam sreča ni naklonjena. Osijek je na Rujevici dvakrat udaril na vrata in odnesel točke, ne bomo delali drame. Imeli smo priložnosti nismo jih izkoristili,” je za Novi list dejal prvi človek Rijeke.

Naslednji krog Rijeka odhaja na Maksimir k vodilnemu Dinamu. Za številne tekma, ki bo odločala o usodi Keka na klopi Rijeke, ne pa tudi za Miškovića. “Ne bomo sekali glav, tudi če ne premagamo Dinamo. Imamo odlične igralce, fantastičnega trnerja in odlično ozračje. Čas je, da sreča potrka tudi na naša vrata,” je Mišković dal vedeti, da ne razmišlja o zamenjavi trenerja, ki je na Kvarner prinesel prvi naslov državnega prvaka.