Preobrat Dinama na derbiju proti Rijeki za zmago!

Getty Images/Srđan Stevanović

Nogometaši Dinama iz Zagreva so slavili na derbiju 14. kroga hrvaške lige proti Rijeki, ki so jo premagali po uspešnem preobratu s 3:1.

Dinamo si je z zmago na derbiju zagotovil še izdatnejšo prednost pred najbližjimi zasledovalci. Trenutno drugouvrščena Rijeka ima že devet točk zaostanka.

Prvi polčas je bil dokaj izzenačen brez večjih priložnosti, vendar z dvema zadetkoma. Kot prvi je četo Matjaža Keka v vodstvo popeljal Boadu, ki je na Maksimirju zadel že v 9. minuti. Za izzenačenje Zagrebčanov je poskrbel v 30. minuti Nikola Moro.

V drugem polčasu pa je pobudo na derbiju prevzel Dinamo in prevladoval skozi celoten drugi polčas in si tudi zaslužil vodstvo, ki je prišlo že v 49. minuti, ko se je prvič med strelce vpisal El Arbi Soudani. Domači še naprej niso popuščali pri svoji agresivni igri, prihajali so do lepših situacij kot pa Rijeka, ki je bila v krču. Končni rezultat in boljšo predstavo svoje ekipe je v 79. minuti kronal še drugič na tekmi Soudani in postavil končni rezultat 3:1.