Kek že nekdanji? Na njegovo mesto prihaja Čeh

Getty Images

Čeprav na Kvarnerju vztrajno pudarjajo, da stolček Matjaža Keka ni ogrožen, iz Češke prihaja novica, da naj bi ga zamenjal trener Libereca Jindrich Trpišovsky.

Da je Matjaž Kek že nekdanji trener Rijeke, je prvi poročal češki portal isport.blesk.cz, ki piše, da Damir Mišković in sodelavci intenzvino iščejo njegovega naslednika. Če gre verjeti omenjenemu viru, bo Štajerca na klopi hrvaških prvakov zamenjal strateg Libereca Jindrich Trpišovsky.

Komaj tretje mesto in odkrito lobiranje NZS-ja, da se vrne na selektorsko mesto, sta le dva razloga, da bi Kek že v kratkem lahko zapustil Rujevico. Vodilni možje Rijeke naj bi se po prvenstvenem obračunu med Libercom in Jihlavo že pogovarjali z vodilnimi možmi kluba, a menda se za usluge češkega strokovnjaka zanima tudi praška Slavija.

V Libercu me še čaka delo in osredotočen sem le na zadnje tri kroge jesenskega dela. Nihče iz Slavie me ni kontaktiral, vem le za interes enega kluba iz tujine (Rijeke?),” je o zamenjavi delovnega okolja dejal Tripišovsky.

Liberec je v lanski sezoni osvojil deveto mesto, trenutno pa po 13. krogih drži četrto mesto (23 točk: sedem zmag, dva remija, štirje porazi).