Dinamo tokrat izgubil še derbi proti Rijeki

Uncategorized 7. Mar 201818:45 > 18:57
NK Rijeka

V zaostali tekmi 23. kroga HNL je Rijeka na Rujevici deklasirala vodilno ekipo prvenstva. Zagrebški Dinamo je izgubil s kar 4:1 in znova naredil malce bolj odprto borbo za naslov.

Dinamo je na Rujevici tekmo odprl bolje in v 16. minuti tudi povedel. Gol pa jedosegel ravno nekdanji nogometaš Rijeke Mario Gavranović. Sledilo je hitro izenačenje domačih, že čez tri minute je izenačil Araujo Heber. V 26. minuti pa je sledil po vsej verjetnosti ključni trenutek tekme, ko je svoj drugi rumeni karton prejel Marko Leskovic in moral zapustiti igrišče.

V drugem polčasu je sledila ofenzivna igra varovancev Matjaža Keka, ki so kaj hitro tudi povedli. V 48. minuti so domači izkoristili igralca več zadel pa je Domagoj Pavičič. Na 3:1 je deset minut pozneje z drugim zadetkom na tekmi povišal Heber. Končni rezultat 4:1 pa je v 87. minuti postavil Jakov Puljić.

To je bil že drugi poraz Dinama na velikih derbijih to spomlad.

Dinamo kljub porazu še naprej zanesljivo vodi s 56 točkami, devet manj jih ima Hajduk, Rijeka je šele tretja s 44 točkami.