Kek ostal brez aduta za boj z Dinamom

Getty Images

Praktično od prvega do zadnjega dne prestopnega roka se je o njem govorilo kot o najmočnejšem adutu Matjaža Keka in Rijeke v boju z Dinamom, a kot se je izkazalo na koncu Nikica Jelavić vseeno ne prihaja na Rujevico.

Nikica Jelavić je ostal neuslišana želja navijačev Rijeke v boju za prvi naslov prvaka v klubski zgodovini. Nekdanji hrvaški reprezentant je bil pred vrati kluba iz Kvarnerja, toda prestop je na koncu padel v vodo, ker Jelaviću ni uspelo prekiniti pogodbe s svojim klubom – kitajskim drugoligašem Beijing Renheom. Jelavić se je na Kitajsko preselil pred letom dni, ko je tja odšel iz West Ham Uniteda in podpisal pogodbo do leta 2019.

Pustili bi ga le v primeru odškodnine
Čeprav imajo dva odlična napadalca – Marija Gavranovića in Alexandera Gorgona – ni dvoma, da bi Jelavić predstavljal veliko okrepitev za Rijeko, s katero se je sam že uspel dogovoriti. Prestop so preprečili Kitajci, ki ga niso želeli izpustiti brez odškodnine, potem ko so sami zanj Londončanom odšteli dober milijon evrov.

Jelavić je za Hrvaško zbral 36 nastopov in se šestkrat vpisal med strelce. Kariero je začel pri GOŠK-u iz Gabele, nato odšel v Hajduk, od tam pa v Zulte Waregem, Rapid Dunaj, Rangers, Everton, Hull City, West Ham in Kitajsko.