Rožman v solzah: Ponosen sem na vse igralce

Uncategorized 2. Avg 202018:17 > 18:46
Sportida

Nogometaši Rijeke so včeraj slavili v finalu Hrvaškega pokala. Varovanci Simona Rožmana so zagrebško Lokomotivo premagali z 1:0. Slovenski strateg po tekmi ni skrival navdušenja.

REUTERS/Antonio Bronic

Nogometaši Rijeke so včeraj v finalu Hrvaškega pokala z 1:0 premagali Lokomotivo Zagreb. Strelec edinega zadetka na stadionu Šubićevac v Šibeniku je bil Tibor Halilović.

Nogometaši Rijeke so 6. v zgodovini osvojili Hrvaški pokal:

Za nami je zelo težek in emocionalen teden. Veliko stvari se je dogajalo, toda prebrodili smo številne težave. Srečen sem zaradi fantov. Celo sezono smo trdo delali. Tekma ni bila na najvišjem nivoju, toda pomembno je le, da smo zmagali. Čestitke fantom za zmago,” je v solzah dejal Simon Rožman.

V sezoni je bilo polno vzponov in padcev. Veliko stvari se je dogajalo. Vesel sem, da smo stopili skupaj in se soočili s številnimi problemi. Ponosen sem na to, kar smo dosegli. Zahvalil bi se vsem v klubu za vso podporo. Zelo sem čustven, saj mi ta zmaga zares ogromno pomeni. Vesel sem, da smo razveselili naše navijače, ki so nam stali ob strani tudi v težkih časih,” je dejal slovenski strateg, ki je zmago proslavljal v dresu Franka Adrijaševića, ki je moral sredi tekme, zaradi pretresa možganov v bolnišnico.

Rozman je razkril tudi to, da so v taboru Rijeke igralcem pripravili presenečenje. Nogometašem so pripravili posnetke, na katerih so jim vzpodbudne besede namenili družinski člani.

Želel sem, da moji igralci vidijo posnetke svojih družinskih članov. V tem času je bilo ključnega pomena, da so igralci imeli podporo. Na ta način sem želel še dodatno motivirati igralce,” je dejal trener ekipe iz Rujevice.