Vir: Getty Images/Claus Andersen
Nogomet 15.04.2018 | 20:06

Naslov zagotovljen: Nizozemski vlada PSV

Igralci PSV-ja so si tudi teoretično zagotovili naslov nizozemskega prvaka, potem ko so v derbiju doma premagali Ajax.

PSV

Vir: Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

PSV

PSV ni imel večjih težav, goste iz Amsterdama je premagal s 3:0, Ajax pa je tekmo zaključil z devetimi igralci, toda vsi trije goli so padli še pred prvo izključitvijo. Klub iz Eindhovna je do vodstva prišel v 23. minuti, ko je zadel Gaston Pereiro, 15 minut kasneje je prednost podvojil Luuk de Jong.

Zadni "žebelj v krsto" današnjih upov gostujoče ekipe je v 54. z golom zabil 20-letni Steven Bergwijn. Igralci Ajaxa so se s porazom težko sprijaznili in v zadnjih trenutkih tekme, v razmaku le treh minut, prejeli kar dva rdeča kartona.

Za PSV je to že tretji naslov v zadnjih štirih letih, njegovo serijo je prekinil le Feyenoord, ki je pokal dvignil lani. Ajax je bil nazadnje prvak leta 2014. PSV je serijo neporaženosti na Philips Stadionu raztegnil na 30 zaporednih tekem.