R. Koeman: De Ligt bo čez dve leti najboljši na svetu

Uncategorized 16. Jan 201912:01 > 12:08
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Selektor Nizozemske Ronald Koeman je prepričan, da ima mladi Matthijs de Ligt vse kar potrebuje, da v bližnji prihodnosti postane najboljši branilec na svetu.

Čeprav je De Ligt star šele 19 let, je že 13-krat oblekel dres nizozemske reprezentance. Zaradi svojih zrelih in predvsem konstantnih predstav je razumljivo že dolgo na radarju vseh največjih evropskih klubov.

Mnogi so prepričani, da bo De Ligt kariero nadaljeval v Barceloni, kjer bo skoraj zagotovo igral še en nizozemski biser – Frankie de Jong.

Veliko je razlogov, zakaj sta De Ligt in De Jong posebna. De Ligt je mlad, a kljub svoji starosti odlično igra na zelo pomembnem položaju. Je odličen osrednji branilec, kapetan Ajaxa in produkt odlične akademije tega kluba. Zaradi tega lahko rečemo, da je praktično izklesan za Barcelono, saj ima odlične tehnične sposobnosti in izvrstno razumevanje taktike. Čez dve leti bo najboljši osrednji branilec na svetu,” meni selektor Nizozemske Ronald Koeman.