Ten Hag kljub ponudbam iz tujine ostaja v Ajaxu

Uncategorized 20. Jun 201914:18 > 14:18
Laurence Griffiths Getty Images Sport

Pri Ajaxu so uradno potrdili, da bo moštvo tudi v prihodnji sezoni vodil Erik ten Hag, ki je ekipo v pretekli sezoni popeljal do polfinala lige prvakov. Nizozemec je s klubom podpisal novo pogodbo, ki ga bo v Amsterdamu zadržala do 30. junija 2022.

Ajax je pod vodstvom Ten Haga navduševal predvsem v elitnem evropskem tekmovanju, uspešen pa bil tudi doma, saj je osvojil naslov. Zaradi dobrih iger se je pojavilo kar nekaj govoric, da bi lahko Ten Hag zapustil klub, a se to ne bo zgodilo.

Zelo sem zadovoljen. Za nami je fantastično leto. Upam, da lahko ta dosežek v prihodnosti še presežemo in tako klub popeljemo še na višji nivo. Rezultati v zadnji sezoni so bili nad pričakovanji, zato nas čaka peklensko delo. Dobro se zavedamo, kakšni so naši cilji,” je po podaljšanju pogodbe povedal 49-letni trener.

Zelo sem srečen, ker sem podpisal novo pogodbo. Sodelovaje s klubom je na vrhunski ravni. Ajaxov stil nogometa mi je pisan na kožo, to pa velja tudi za klubsko filozofijo. Vesel sem, ker ostajamo povezani.

Stara pogodba je Ten Haga v Amsterdamu držala do leta 2020 in ni vsebovala odkupne klavzule, nova pa je osvežena tudi s tem detajlom.