Ajax in PSV z remijem razveselila Feyenoord

Uncategorized 18. Dec 201618:48 > 18:58

Veliki nizozemski derbi se je končal brez zmagovalca, kar pomeni, da ima Feyenoord že pet oziroma osem točk prednosti pred obema rivaloma.

“de Topper” na Amsterdam Areni je bil izenačen, s tem, da je imel Ajax terensko pobudo. Domači strateg Bozs je imel velike težave v napadu, saj sta se že po dvajsetih minutah igre poškodovala oba napadalca Dolberg in El Ghazi. Vseeno so domači v 48. minuti prišli do vodstva, po lepi akciji je do žoge na robu kazenskega prostora prišel Klaasen in z odličnim strelom premagal vratarja Zoeta. Ajax je še naprej napadal in si priigral nekaj lepih priložnosti, deset minut pred koncem pa je njegova obramba zaspala. Rezervist Siem de Jong je v kazenskem prostoru nasprotnika sprejel dolgo podajo, si žogo imenitno zaustavil in jo tudi rutinirano poslal v mrežo. Do konca tekme sta obe ekipi poskušali priti do zmagovitega gola, na koncu pa sta se morala tekmeca zadovoljiti z delitvijo točk.

To je najbolj razveselilo igralce Feyenoorda, ki so si že včeraj zagotovili z zmago nad Vitessejem (3:1) zagotovili jesenski naslov. Moštvo iz Rotterdama, ki lovi prvo prvenstveno lovoriko po sedemnajstih letih, ima pred najbližjim zasledovalcem Ajaxom pet točk prednosti, pred PSV-jem pa že kar osem.

Nizozemsko prvenstvo se bo nadaljevala 15. januarja.