Ajax prvič po letu 2017 izgubil domačo tekmo v DP

Uncategorized 6. Dec 201922:17 > 22:19
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Willem II je moštvo, ki je v 16. krogu nizozemskega prvenstva napravilo mini senzacijo.

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Ekipa iz Tilburga je na Johan Cruijff Areni z 2:0 premagala Ajax in tako domačemu moštvu prizadejalo prvi prvenstveni poraz in prvega na domači zelenici po 5. novembru 2017. Od takrat dalje je Ajax igral 36 tekem in zabeležil 33 zmag. Zdaj je ta niz končan.

Slab in nezanimiv prvi polčas se je končal z vodstvom gostujoče ekipe. Po prekršku Desta nad Nunnelyem je enajstmetrovko uspešno izvedel Mike Tresor Ndayishimiye. To je bil prvi zadetek po 3. oktobru 2010, ki ga je Ajax prejel iz enajstmetrovke na domači zelenici.

Domači so v drugem polčasu vendarle zaigrali nekoliko bolje toda na 2:0 so povišali gostje. V 78. minuti je zadetek dosegel Dankerlui

Ajax v naslednjem krogu igra v gosteh pri AZ Alkmaar, ki ima v soboto na tekmi proti Zwolleju priložnost, da se ob morebitni zmagi vodilni ekipi prvenstva približa na zgolj tri točke zaostanka.