Van Persie se vrača v Feyenoord

Uncategorized 7. Avg 202014:38 > 14:40
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Legenda Feyenoorda se ponovno vrača v klub. Robin van Persie bo deloval kot trener, njgova vloga pa za zdaj ni popolnoma definirana.

Nekdanji nizozemski nogometaš je kariero začel v Feyenoordu leta 2001. Tri leta kasneje je njegov talent opazil Arsene Wenger in ga pripeljal v Arsenal, kjer se je Robin razvil v enega izmed najboljših napadalcev na svetu. Član topničarjev je bil 14 let, nato se je iz Londona preselil v Manchester United. Nato se je iz Old Trafforda preselil v Fenerbahce, zadnji dve sezoni pa je odigral za matični klub iz Rotterdama.

V zadnjih 2 letih je nosil tudi kapetanski trak, na 45 tekmah v vseh tekmovanjih pa je zabil 25 zadetkov.

Moj položaj v klubu za zdaj še ni jasno definiran. Kljub temu sem zadovoljen, da sem znova tu. Strokovnemu štabu bom pomagal in delal po najboljših močeh, da bomo uspešni,” je po prihodu v klub dejal Van Persie.

Van Persie je za nizozemsko reprezentanco zbral 102 nastopa in 50 zadetkov.