Pokal Konfederacij: Rusija zlahka odpravila "kivije"

Nogomet ostalo 17. Jun 201718:50 > 18:53
Buda Mendes/Getty Images

Nogometna reprezentanca Rusije je Pokal Konfederacij začela s suvereno zmago proti predstavnici Oceanije, Novi Zelandiji. Tekma v St. Peterburgu se je končala z izidom 2:0 za domačo izbrano vrsto.

Gostiteljica Pokala Konfederacij in prihajajočega svetovnega prvenstva je od samega začetka nadzirala potek dogajanja na igrišču ter zlahka prišla do prvih treh točk. Rusija je povedla v 19. minuti, ko je sijajno akcijo izvedel Aleksandr Samedov, z lobom pretental vratarja Nove Zelandije, branilec MichaelBoxall pa je pri poskusu izbijanja dosegel avtogol.

Nova Zelandija je v nadaljevanju odigrala nekoliko bolje, a je bilo to dovolj le za dostojen poraz. Končni rezultat je 20 minut pred iztekom srečanja postavil igralec Krasnodarja, Fedor Smolov.

Državni izbrani vrsti Rusije in Nove Zelandije se nahajata v skupini A, skupaj z Mehiko in Portugalsko, medtem ko so članice skupine B Nemčija, Čile, Kamerun in Avstralija. V polfinale napredujeta dve najboljši ekipi iz vsake skupine.