Portugalci brez Ronalda po podaljških do tretjega mesta

Nogomet ostalo 2. Jul 201716:29 > 16:33
Ian Walton/Getty Images

Nogometaši Portugalske so na Pokalu Konfederacij v Rusiji osvojili končno tretje mesto, potem ko so v tekmi za 3. mesto ugnali Mehiko (2:1).

Mehika je bila res zelo blizu “brona”, vodila do 91. minute, vendar je v sodnikovem podaljšku Portugalce v igro za zmago vrnil Pepe, ki je izkoristil podajo Quaresme, Andre Silva pa je nato v 104. minuti zadel z 11 metrov in domovini aktualnih evropskih prvakov prinesel vsaj tretje mesto.

Prav Silva bi bil lahko tragični junak, saj je imel v 14. minuti priložnost, da svojo ekipo popelje v prednost z 1:0, a mu je tedaj GuillermoOchoa najstrožjo kazen ubranil. Evropski prvaki so tokrat igrali brez Cristiana Ronalda, pa vseeno imeli terensko premoč in zasluženo slavili.

Mehičani so sicer povedli v 54. minuti po avtogolu Neta. Slednji je, po prodoru Javierja HernandezaChicarita” in njegovi podaji z leve strani, žogi smer spremenil v gol.

Tekmo sta obe ekipi zaključili z desetimi igralci. Pri Portugalcih je pordečel Nelson Semedo, pri Mehičanih, pa je bil pregrob Raul Jimenez. Zvečer se bosta (ob 20. uri) v finalu pomerila še Nemčija in Čile.