Nemcem Pokal Konfederacij, igralec turnirja Draxler

Getty Images/Alexander Hassenstein

Aktualni svetovni prvak, nogometna reprezentanca Nemčije, je zmagovalec "generalke" pred prihajajočim svetovnim prvenstvom v Rusiji. V finalu Pokala Konfederacij so z 1:0 premagali Čile.

V finalu, ki ga je gostil St. Peterburg, so Nemci z minimalno razliko ugnali Čile in se tako prvič razveselili zmage v tem, relativno mladem, tekmovanju.

Čilenci so začeli odlično, imeli ogromno priložnosti. V 19. minuti je Arturo Vidal močno streljal, Marc Andre ter Stegen je žogo odbil. Alexis Sanchez je bil v odličnem položaju, a žoge ni najbolje zadel. “Kdor ne da, ta dobi” je pravilo, ki v nogometu kar velikokrat velja in tudi tokrat se je izkazalo tako:

V naslednjem napadu je čilenski branilec Marcelo Diaz naredil veliko napako pred svojim kazenskim prostorom, Timo Werner mu je odvzel žogo, nato pa nesebično podal v sredino, kjer bi Lars Stindl lahko poziral fotografom, preštel vse gledalce na tribuni in prebral časopis, preden je žogo porinil v mrežo. Napadalec Mönchengladbacha je rutinirano zadel in, kot se je kasneje izkazalo, postavil tudi končni rezultat.

Do polčasa je pritisk Čila popustil, Nemci so prežali na protinapade, nekajkrat sta zapretila Werner in Leon Goretzka sta bila nekajkrat nevarna. V drugem polčasu spet podobna slika. Čile je pritiskal, Nemčija je bila nevarna iz protinapadov, v sodnikovem podaljšku je s prostega strela lepo meril Sanchez, a je Ter Stegen zablestel s parado in postalo je jasno, da je zmagovalec odločen.

Nagrado “zlata rokavica” za najboljšega vratarja turnirja gre v roke Čilenca, Claudia Brava, “zlati čevelj” pa je prejel TimoWerner, ki se je v minulem tednu med strelce vpisal trikrat. Igralec turnirja je postal nemški kapetan, Julian Draxler.

“Generalka” pred SP je uspela, sedaj pa že komaj čakamo, da se prihodnje leto v Rusiji začne zares, srčno upamo, tudi z udeležbo Slovenije! “Mundial” bo na sporedu med 14. junijem in 15. julijem 2018.