SIPG in Evergrande remizirala, na tribunah tudi Ronaldo

Getty Images/Zhong Zhi

Derbi 18. kroga kitajskega državnega prvenstva v nogometu je prinesel obračun vodilnih ekip. Pomerila sta se Shanghai SIPG in Guangzhou Evergrande, tekma pred 50.000 navijači, med katerimi je bil tudi CRistiano Ronaldo, pa se je končala z 2:2.

Zvezdnik madridskega Reala Cristiano Ronaldo si je dvoboj kitajskih velikanov ogledal po pozivu sponzorja Mint, portugalski šampion pa je videl razburljivi obračun.

Prvi polčas sta sicer obe ekipi odigrali previdno, zato pa je drugi del postregel s kar štirimi zadetki. Mrežo domače ekipe je v 51. minuti načel Alan, a so gostje prednost zadržali le sedem minut. V 58. minuti je tako izenačil Wu Lei, v zadnjih letih najboljši kitajski strelec v Superligi.

V 70. minuti so gostje znova povedli, podajo Gaa Lina je izkoristil Yu Hanchao, a četa Luiza Felipeja Scolarija tudi te prednosti ni uspela zadržati do konca srečanja. V 85. minuti je SIPG izvedel nevaren napad, podajo Hulka pa je z zadetkom nadgradil Wu Lei in poskrbel, da razlika med vodilnima ostaja ena točka.

Evergrande, serijski prvak v kitajski Superligi, ostaja na vrhu in ima po 18. tekmah 41 točk, točko manj ima Shanghai SIPG, prav današnja nasprotnika pa bosta najverjetneje tudi na koncu povsem na vrhu lestvice.