Miha Mevlja iz Rostova v Zenit!

Slovenski reprezentančni branilec Miha Mevlja odhaja iz Rostova in se pridružuje večkratnim ruskim prvakom, Zenitu iz St. Peterburga.

Sedaj že kar standardni slovenski reprezentančni branilec se je po dveh letih v Rostovu tako zelo izkazal, da si je prislužil igranje v enem izmed najmočnejših ruskih kolektivov.

Mevlja je z Zenitom iz St. Peterburga, ki se namerava tudi v tekoči sezoni boriti za naslov ruskega prvaka, dogovoril za štiriletno sodelovanje.

Na uradni spletni strani so ga pozdravili kot poliglota, saj nekdanji igralec Gorice poleg maternega jezika govori še angleško, italijansko ter razume špansko in rusko, poleg tega pa naj bi bil zelo velik navijač tenisača Rogerja Federerja.

Zenit je eden izmed najboljših klubov v Evropi. Pred dnevi me je agent seznanil s tem, da lahko uredimo prestop, kar sem seveda pozdravil. S trenerjem Robertom Mancinijem še nisem govoril, mi je pa nekaj nasvetov dal prijatelj in bivši soigralec Christian Noboa,” je za spletno stran povedal Mevlja. Slovenski reprezentant si je izbral igralno številko 23.

Zenit je enkrat osvojil sovjetsko ligo (1984), od samostojnosti pa je bil klub državni prvak štirikrat. Največji klubski uspeh je v vitrine priromal v sezoni 2007/2008, ko so sinjemodri osvojili pokal UEFA.

Mevlja se bo pridružil takšnim nogometnim asom, kot so Branislav Ivanović, Domenico Criscito, Jurij Žirkov, Artem Dzjuba in Aleksandr Kokorin. Moštvo bo letos igralo tudi v skupinskem delu Evropske lige in sicer v skupini L z Rosenborgom, Real Sociedadom ter Vardarjem.

V ruskem državnem prvenstvu Zenit po osmih krogih vodi z 20 točkami.