Za "Zlatega dečka" kandidirajo Mbappe, Dembele in Jesus

Alexander Hassenstein, Getty Images

Mladi nogometaš PSG-ja, Kylian Mbappe, Barcelonin napadalec Ousmane Dembele in član Citya, Gabriel Jesus so prišli v ožji izbor za nagrado "Zlati deček", ki jo prejme najboljši nogometaš do 21 let.

Kakor poroča italijanski časnik “Tuttosport”, ki je začetnik te nagrade, je skupina uveljavljenih novinarjev (Bild, A Bola, L’Equipe, Marca, France Football…) izbor zožil na tri imena.

Kylian Mbappe je lani “eksplodiral” v dresu Monaca in bil poleti posojen v PSG,prihodnje leto pa ga bodo arabski lastniki pariškega kluba odkupili za 180 milijonov evrov.

Za laskavi naziv z njim tekmuje Ousmane Dembele, ki je po solidni sezoni in nesoglasji z upravo kluba iz Borussie Dortmund odšel v Barcelono (105 milijonov funtov), medtem ko je Brazilec Gabriel Jesus po prestopu iz Palmeirasa v City takoj postal ljubljenec občinstva na Etihadu. Na 22 tekmah je zbral 15 golov.

Nagrado “Zlati deček” so doslej osvajali Rafael van der Vaart, Waynwe Rooney, Lionel Messi, Cesc Fabregas, Sergio Agüero, Anderson, Pato, Mario Balotelli, Mario Götze, Isco, Paul Pogba, Raheem Sterling, Anthony Martial in lani Renato Sanchez.