Real se je rešil in se uvrstil v polfinale

Denis Doyle, Getty Images Sport

Nogometaši Real Madrida so v drugem polfinalu klubskega SP-ja v Abu Dabiju z 2:1 premagali gostitelja turnirja Al Džaziro, ki je v četrtfinalu izločila azijskega prvaka Uravo Red Diamonds.

Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Povedla je presenetljivo Al Džazira, v 41. minuti je zadel Brazilec Romarinho. V 53. minuti je izenačil Cristiano Ronaldo, v 81. minuti pa je takoj po vstopu na zelenico Real v vodstvo popeljal Gareth Bale ob prvem dotiku žoge. Podal je Lucas Vazquez.

Real je bil sicer že v prvem polčasu precej boljši, razmerje v strelih je bilo 17:3 (od tega v okvir vrat 5:1), a ni uspel premagati domačega vratarja. Madridčani so izvajali tudi devet strelov iz kota, gostitelji nobenega.

Zadetek Karima Benzemaja v 33. minuti so sodniki po ogledu videoposnetka razveljavili zaradi nedovoljenega položaja. Enako se je na drugi strani zgodilo v 47. minuti, ko je po hitrem protinapadu za Al Džaziro mrežo zatresel Maročan Mbark Busufa, a je bil tudi on v “ofsajdu”.

Benzemaju je v 66. in 69. minuti veselje preprečila vratnica, nato ga je zamenjal Bale.

Real bo v sobotnem finalu igral proti južnoameriškemu prvaku Gremiu, ki je bil včeraj po podaljšku z 1:0 boljši od srednjeameriškega prvaka, mehiške Pachuce.