Donovan že drugič iz pokoja na zelenice

Getty Images

Legendarni ameriški reprezentant Landon Donovan je v zadnjih treh letih dvakrat naznanil konec kariere in se dvakrat vrnil na igrišče. Po dveh letih premora je podpisal pogodbo z mehiškim Leonom.

Ameriški zvezdnik Landon Donovan v zadnjih letih velike odločitve sprejema kot po tekočem traku. Leta 2014 je bil odpisan s seznama ameriške reprezentance na svetovnem prvenstvu, odločitev pa ga je tako potrla, da je naznanil slovo od nogometa. To je trajalo kar dolgo in sicer dve leti, preden je vnovič presenetil in se sredi sezone pridružil svojemu nekdanjemu klubu Los Angeles Galaxyju. Donovan je po povratku odigral devet tekem, za nameček celo pustil zelo dober vtis, nato pa vendarle sprejel odločitev, da z Galaxyjem ne bo začel nove sezone.

Sledila je nova upokojitev, spogledovanje z vlogami znotraj ameriške nogometne zveze, včeraj pa je skoraj dveh letih premora 35-letni Donovan znova šokiral. Naznanil je namreč nov povratek na nogometna igrišča in sicer bo prvič v svoji karieri zaigral v Mehiki, kjer se je za sodelovanje dogovoril s Club Leonom.

V mehiškem prvenstvu se je preizkusilo kar nekaj ameriških nogometašev mehiškega porekla, Donovan pa je eden od zgolj peščice ameriških nogometnih zvezdnikov nemehiškega porekla, ki se bodo preizkusil v t.i. Ligi MX. Najbolj odmevni primeri v zadnjem času so bili DeMarcus Beasley, Jonathan Bornstein in leta 1999 Eric Wynalda.