Grško prvenstvo po incidentu prekinjeno

Louisa Gouliamaki/EuroFootball/Getty Images

Po velikih incidentih na nedeljski tekmi, na kateri sta se pomerila PAOK in AEK, ter nekaj podobnim predhodnim situacijam, je grško nogometno prvenstveno prekinjeno za nedoločen čas.

V zadnjih tednih sta dva velika incidenta pretresla grško nogometno prvenstvo. V obeh je imel prste vmes solunski PAOK.

Najprej je bil odpovedan dvoboj PAOK – Olympiacos zaradi poškodbe, ki jo je dobil trener Olympiacosa, potem ko je iz tribune vanj priletel predmet, zadnji dan prejšnjega tedna pa je bil nekaj minut pred koncem prekinjen in nato odpovedan derbi PAOK – AEK. Kot smo pisali tudi na straneh Sportkluba, je v vsesplošnem neredu med drugim lastnik PAOK-a po zelenici hodil s pištolo za pasom.

Grški minister za šport Georgios Vassiliadis je po sestanku s premierjem Alexisom Tsiprasom odločil, da za nedoločen čas prekine tekmovanje v grškem prvenstvu.

Vassiliadis je dodal, da se tekmovanje ne bo nadaljevalo, dokler ne bodo dosegli dogovor glede določenih pravil.

Minister za šport prav tako pričakuje reakcijo s strani UEFE-e. “V kontaktu smo z UEFO, tam so vsi šokirani s tem, kar se pri nas dogaja,” je dejal Vassiliadis, ki se zaveda, da obstaja možnost, da obstaja možnost, da bodo grški klubi v prihodnosti suspendirani.