Ibrahimović: Da nogomet v ligi MLS naredim boljši

Getty Image

Zlatan Ibrahimović ne bo čakal na konec sezone in iztek pogodbe z Manchester Unitedom. Šved si je novo sredino našel onkraj velike luže, kjer bo kariero nadaljeval pri Los Angeles Galaxy.

Gareth Copley, Getty Images Sport

Tudi Manchester United je v četrtek potrdil, da so v klubu prekinili pogodbo z Zlatanom Ibrahimovićem. Legendarni Šved bo kariero nadaljeval v ligi MLS pri Los Angeles Galaxy, s katerim je podpisal 18 mesečno pogodbo z letno plačo v višini 1,5 milijona ameriških dolarjev, kar je največ po pravilih lige za igralce, ki niso začeli sezone. To je brez dvoma veliko zmanjšanje plače za Šveda, toda v pogodbi je tudi nekaj bonusov, ki jih bo Ibra lahko dobil.

Ibrahimović je, v svojem stilu, že plačal oglas v LA Timesu, na katerem je prek cele strani napovedal svoj prihod v “obljubljeno deželo”.

Po 33 osvojenih trofejah v Evropi, po igranju za najboljše klube na svetu, igranju z najboljšimi igralci na svetu sem želel oditi v ZDA in zaigrati tukaj. Želim, da ljudje uživajo v mojih igrah, prihajam, da bom zmagoval. Galaxy sem izbral kot klub, v katerem to želim početi,” je ob tem dejal Ibrahimović in dodal: “Pripravljen sem, da zapustim United. Predvsem želim igrati nogomet, v tem sem dober. Vznemirjen sem, ker bom pri Galaxyju lahko spoznal, kakšen je nogomet v MLS-u. Želim biti del tega in ga narediti boljšega.”

Čeprav LA Galaxy uradno še ni potrdil prihoda Šveda, je predsednik kluba Dan Beckerman za LA Times potrdil, da zgodba ni izmišljena. “Los Angeles je mesto za zvezde, on pa bo najsijanejša zvezda, ki je igrala tukaj. V vseh športih,” je napovedal Beckerman.