Getty Images / Christopher Lee
Nogomet 17.04.2018 | 18:29

Na tekmi tretje ruske lige so gledalci videli povsem neobičajen dogodek. Srečanje se je začelo tako, da je bil pred zelenico pripeljan medved, zdresirana žival pa je publiko pozdravila z aplavzom.

Medved na nogometni tekmi

Printscreen

Cirkuški medved po imenu Tim je bil glavna atrakcija tekme v Pjatigorsku, kjer sta se v tekmi tretje lige udarila domači Mašuk in gostujoči Angušt iz Nazrana. Medo gostiteljem ni prinesel sreče, saj so izgubili z 0:3.

Po objavi po objavi posnetka se je oglasila organizacija za zaščito živali, ki se pritožuje, češ, da gre za šokantno zlorabo živali ter da tako obliko "zabave" ostro obsojajo.

Gostujoča ekipa je na svoji spletni strani zapisala, da bo medved nastopil tudi na otvoritveni slovesnosti pred SP v Rusiji 14. junija, a je FIFA to že zanikala.