Čeferin je spregovoril o VAR-u ter novem tekmovanju

Alexander Hassenstein/Getty Images

Predsednik UEFE Aleksander Čeferin je potrdil, da bo od leta 2021 naprej v Evropi potekalo po vsej verjetnosti tretje razredno klubsko tekmovanje.

“Ja, res je, da načrtujemo neke reforme. To je največji izziv za nas v bližnji prihodnosti. Moramo najti neko ravnotežje. Veliki klubi želeli igrati le med seboj, majhni pa lahko sanjajo in skozi kvalifikacije pridejo do elite, da tako ostanejo živi. Velikim klubom je jasno, da morajo nekaj denarja pustiti tudi majhnim. Razlika med majhnimi in velikimi je vse večja in mi se zavedamo, da je polarizacijo težko zaustaviti. Če je že tako pa jo bomo poizkušali upočasniti,” je povedal Aleksander Čeferin in zatem še dodal:

“Trenutno smo v pogovorih. Razmišljamo: ali je bolje imeti 64 klubov v Ligi Evropa ali 32 klubov v Ligi Evropa in 32 klubov v še nekem tretjem tekmovanju. Še vedno smo v začetni fazi.”

Poleg tega je Čeferin še povedal, da se bo od naslednje sezone dalje VAR tehnologija koristila na vseh tekmovanjih pod okriljem UEFE.