Dobovec ligo prvakov začel s porazom

Slovenski prvak v futsalu Dobovec je v Alytusu v Litvi s 5:1 izgubil na uvodni tekmi turnirja skupinskega dela lige prvakov. Močnejši je bil španski Inter, ki brani naslov.

Madridčani so vprašanje o zmagovalcu rešili že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 3:0. Slovenci so se sicer dobro borili, po prejetem prvem golu v 11. minuti, pa si priigrali tudi nekaj priložnosti. Dvakrat je nevarno sprožil Žiga Čeh, ki je najprej zgrešil, ob drugem poskusu pa ga je zaustavil vratar Jesus Herrero, ki je nato zaustavil še Kristjana Čujca. Španci so bili na drugi strani natančni in zadeli še v 16. in 19. minuti.

Dobovec je v drugem polčasu zaigral zelo pogumno in bil nevarnejši tekmec. Čujec se je v sedmi minuti prebil pred vratarja in nato pod sicer nedosojenim prekrškom slabo streljal, štiri minute zatem pa zadelo še prečko. Priložnost je nato zapravil še Rok Mordej, neučinkovitost slovenskega predstavnika pa je v 34. minuti kaznoval Adrian Pola. Dobre tri minute zatem je častni gol za Dobovec dosegel Klemen Duščak. Končni izid je v zadnji minuti postavli Elisandro.

Slovenski prvaki se bodo v četrtek pomerili z domačim Vytisom.