Daliću bogate ponudbe, a sledi svojim občutkom

Matthias Hangst/Getty Images

Selektor hrvaške nogometne reprezentance Zlatko Dalić je v intrvjuju za 'Sportske novosti' izdal, da je dobil novo, finančno izdatnejšo ponudbo za prevzem enega kluba.

Dalić ni želel razkriti, o katerem klubu je govora, le zatrdil je, da ostaja na klopi ‘Vatrenih’, ker sledi svojemu občutku.

Pred kratkim se je govorilo o ponudbi za Dalića iz Kitajske, vredni osem milijonov evrov za tri sezone.

“Te dni je prišla še ena ponudba, sveža, aktualna in še bogatejša od tiste iz Kitajske, o kateri se je pisalo, Ves čas me kličejo in včasih se vprašam, če imam prav, da zaradi družine zavračam vse te ponudbe, ki se mi ponujajo. Nogomet je prehoden, danes si, jutri nisi. Kdo ve, če bo še več takšnih priložnosti? Sam sebi sem dejal, da jih še bo in še boljših. Upam, da se nekoč spet vprašam, ali imam prav, da se neodgovoren do sebe in svoje družine,” je povedal selektor Hrvaške in dodal:

“Kadar dobiš priložnost, jo je potrebno izkoristiti. Tako je tudi z mano, kako dolgo bo tako, ne vem. Sledim svojemu občutku, pogodba mi ničesar ne pomeni. Imam pogodbo, a me ne veže na ničesar in me niti ne zanima. Zdaj me veže le občutek, takoj ko začutim, da to ni več to, spakiram in grem.”

Dalić je na Svetovnem prvenstvu v Rusiji privedel hrvaško reprezentanco do finala, kjer so doživeli poraz proti Franciji.