Juan Quintero za četrti naslov "milijonarjev"

Nogometaši River Plate in Boce Juniors so na Santiagu Bernabeu odigrali povratno tekmo finala Cope Libertadores. V sijajnem vzdušju so se naslova veselili igralci v rdeče-belih dresih.

Amilcar Orfali/Getty Images

Argentinska velikana sta se prvič v zgodovini tekmovanjav sestala v finalu. Potem, ko sta se, sicer ostra rivala, na prvi tekmi razšla brez zmagovalca (2:2) je povratno tekmo gostil Madrid.

Naj spomnimo, srečanje bi moral 24. novembra gostiti stadion Monumental v Buenos Airesu, a je bila lokacija spremenjena po divjanju navijačev Riverja. Ti so poškodovali avtobus Boce in v njej tudi nekatere nogometaše.

Boca se je sinoči na prepolnem Bernabeu trudila za sedmi naslov v pokalu Libertadores, River za svojega četrtega. Posest žoge je imela na začetku v svojih nogah “domača” ekipa, lepšo priložnost pa so si ustvarili igralci Boce, ki prostega strela z 18 metrov niso spremenili v gol.

Udarec proti golu je usmeril Dario Benedetto, zadel le živi zid, akcija je stekla dalje, a Boca ni zadela. Vseeno so “gostje” na polčas odšli s prednostjo.

Nahitan Nandez je v protinapadu poslal fenomenalno žogo po tleh in zaposlil Benedetta, ki se je najprej znebil obrambnega igralca Javierja Pinole, potem pa se ni zmedel, ko je bil 1-na-1 z vratarjem Francom Armanijem.

River je od ob začetku drugega polčasa zaigral precej bolj napadalno. V 56. minuti sta se vratar Boce Andrada in LucasPratto znašla na tleh, igralci Riverja so zahtevali najstrožjo kazen, sodnik pa je pokazal na kot. Dobra igra “domačih” je bila kronana v 68. minuti.

“Milijonarji” so odlično kombinirali, Ignacio Fernandez je podal do Pratta, ta pa z desetih metrov zaključil za 1:1.

River je zadržal terensko premoč, a do gola niso prišli. Boca je imela na drugi strani priložnost iz indirektnega prostega strela s 16 metrov, udarec Lucasa Olaze pa je ustavil živi zid…sledili so podaljški.

Ker v Copi Libertadores ne obstaja pravilo gola v gosteh, so gledalci spremljali podaljške, v katerih pa je River skoraj ves čas igral z igralcem več, saj je bil v 92. zaradi grobega štarta izključen Wilmar Barrios.

V 109. minuti trenutek tekme! Juan Quintero je dobil podajo Camila Mayade, Kolumbijec pa je s 17. metrov poslal pravo “bombo” pod prečko za 2:1 in velikansko slavje navijačev “milijonarjev”.

Naslov rdeče-belih je z zadetkom v 120. minuti potrdil Gonzalo Martinez. To je četrti naslov Cope Libertadores za River v zgodovini kluba.