"Kdo si ne bi želel imeti Mourinha za trenerja?"

Nogomet ostalo 8. Jan 20198:53 > 8:53
Getty Images/Laurence Griffiths

Predsednik Benfice Luis Felipe Vieira pravi, da denar njegovemu klubu ne predstavlja težave in da bi lahko v svoje vrste zvabil tudi domačega strokovnjaka Joseja Mourinha.

Jose Mourinho je brez dela odkar je prejšnji mesec dobil odpoved pri Manchester Unitedu, kjer ga je zelo uspešno nasledil Ole Gunnar Solskjaer. Od takrat mediji iščejo novo delo za Mouirnha in ga pogosto povezujejo s klopjo madridskega Reala, v zadnjem času pa se je zanj ogrela tudi Benfica, ki je nedavno odpustila svojega trenerja Ruija Vitorio

Sky Sports pa je hitro prensel informacijo, da je Murinho, ki je leta 2000 začel svojo trenersko pot prav v klubu iz Lisbone, že zavrnil Benfico.

“Za zdaj je naš trener Bruno Lage,” je dejal predsednik Benfice Luis Felipe Vieira. “Mourinho je moj prijatelj. Kdo si ga ne bi želel imeti za trenerja? Če želi Jose prevzeti naš klub, bomo to omogočili takoj. Denar ne predstavlja težave.”

Benfica je trenutno tretja na ligaški lestvici na Portugalskem.