Čeferinu nov mandat na čelu UEFE

Alexander Hassenstein/Getty Images

Aleksander Čeferin je danes na 43. kongresu UEFE v Rimu dobil nov mandat na čelu Evropske nogometne zveze. Hkrati se je ostro zoprstavil ideji prvega človeka FIFE Giannija Infantina o ustanovitvi Svetovne klubske lige v nogometu.

Čeferin je bil edini kandidat, zato formalnega glasovanja ni bilo, so ga pa na konkresu soglasno podprli z aplavzom. Čeferin je v svojem nagovoru povzel delo preteklih dveh let in orisal načrte za prihodnost – povečanje prihodkov zveze na rekordnih 5,7 milijarde evrov v prihodnjem letu, a za to je potrebno še trdo delati.

“V svetu izjemno hitrih sprememb se moramo nenehno prilagajati, trenutni uspehi nikakor ne morejo biti izgovor, da ne sprejemamo učinkovitih in sodobnih ukrepov za izzive pred nami,” je povedal Čeferin.

Med ostalimi cilji je še izpostavil razvoj tekmovanj, pri čemer si klubski in reprezentančni ne smeta biti nasprotnika, rast ženskega nogometa in konstruktivno sodelovanje s Fifo o razvoju svetovnega nogometa, ki bo usklajeno z interesi evropskega nogometa. Pri tem je poudaril, da sodelovanje s Fifo mora temeljiti na odkritem dialogu.

Odkrito pa ni naklonjen ideji predsednika Fife Giannija Infantina glede ustanovitve Svetovne klubske lige, češ da bi bilo takšno tekmovanje napad na Ligo Prvakov, ki je pod okriljem UEFE.

Z vsem spoštovanjem do prijateljev, družine, kolegov, šefom in partnerjem pravim, da nimajo prav, v vsej svoji ponižnosti,” je bil spoštljiv Čeferin in dodal:

“Nadejam se, da bo tudi Fifa nam pokazala spoštovanje upoštevajoč naše poglede na to. Uefa in evropski nogomet si zaslužijo spoštovanje. Dokler sva Andrea Agnelli in jaz na vodilnih položajih v evropskem nogometu, ne bo t.i. Superlige.”

Alexander Hassenstein, Getty Images

Čeferin meni, da bi formiranje takšnega tekmovanje najbolj oškodovalo evropske klube.

“V koliko bi evropske klube ločili od Lige prvakov, bi jil ločili od src navijačev. Ti klubi so svoj status zgradili ravno zahvaljujoč temu tekmovanju in odklon od tega bi bil poguben.”