Šporar se približuje rekordu slovaške lige

Slovaško prvenstvo bi utegnilo biti odločeno še preden udari prava poletna vročina. Slovan je z včerajšnjo zmago zasledovalcem še dodatno pobegnil.

Klub, kjer si kruh služita Andraž Šporar in Kenan Bajrić, je včeraj gostoval v Seredu in tekmo dobil z minimalnih 1:0. Za goste je v 24. minuti zadel Šporar, s čimer je klub iz prestolnice DAC-u in Žilini pobegnil že na 14 točk prednosti.

Zadetek Šporarja pomeni, da je to že njegova šesta zaporedna prvenstvena tekma z vsaj enim zadetkom, na 18-tih srečanjih je zbral kar 17 golov. Ljubljančan lovi rekord slovaške lige po zadetkih v posamezni sezoni, ki znaša 29. Za to je v sezoni 1995/1996 poskrbel napadalec Košic, Róbert Semeník.

Andražev včerajšnji zadetek si lahko ogledate v spodnjem videoposnetku (pri 0:15).