Ibra o generaciji '92: Znajo samo kritizirati

Nogomet ostalo 19. Mar 201923:50 > 20. Mar 2019 0:11
Gareth Copley, Getty Images Sport

Zlatan Ibrahimović je govoril o situaciji v njegovem nekdanjem klubu Manchester Unitedu in se obregnil tudi na številne kritike, ki prihajajo iz vrst nogometašev, ki so bili del legendarne generacije '92.

Generacija ’92 je Manchester Unitedu dala nekatere največje legende klubse in svetovne nogometne scene, v njej pa so zrasli Ryan Giggs, Paul Scholes, Nicky Butt, David Beckham in brata Neville, na klopi pa je mlado ekipo do zvezd povedel legendarni Sir Alex Ferguson

“Oni niso več del tega kluba. Zdaj so na televiziji in so ves čas užaljeni, ker niso več aktivni v klubu. Če želite delati v Unitedu, potem iščite delo v klubu. Ne morete biti užaljeni na televiziji in samo kritizirati. Imeli ste svoje trenutke tam, to vemo vsi,” je dejal nekdanji nogometaš Uniteda Zlatan Ibrahimović

Ibra ni dolgo čakal na odgovor, ta pa je prišel od trenutnega selektorja reprezentance Walesa Ryana Giggsa: “Točno, samo Nicky Butt je povezan s klubom. Če človek odigra več kot 2.000 tekem za klub, kot smo to storili mi, potem bomo vedno imeli mnenje o situaciji. Včasih je to mnenje pozitivno, včasih pa negativno, a to nima vpliva na rezultate. Mi smo navijači, bistvo nogometa pa je, da ima vsak svoje mnenje. Mogoče pa Ibrahimović ve o klubu več kot mi.”

Mike Hewitt/Getty Images

Številni navijači si želijo, da imajo legende kluba še vedno aktivno vlogo na Old Traffordu, nekatere vidijo celo kot glavne trenerje članskega moštva. Giggs je bil pomočnik trener in začasni trener Uniteda, prvo samostojno delo pa je dobil v reprezentanci Walesa. Paul Scholes se je nedavno preizkusil na mestu glavnega trenerja moštva Oldham, a je na trenerskem stolčku zdržal le 31 dni, na sedmih tekmah pa zabeležil le eno zmago. Gary Neville je vodil Valencio in se tam ni proslavil, saj je prvo zmago dosegel šele na deseti tekmi s klubom, ki ga je vodil le štiri mesece. Njegov brat Phil je pred letom dni postal selektor angleške ženske reprezentance, s katero je zmagal na devetih od 15 tekem in je na dobri poti, da ekipo popelje na svetovno prvenstvo. David Beckham pa trenutno nima želje, da bi se bavil s trenerskim delom.