Mourinho: Vem, kaj hočem, zavrnil sem nekaj ponudb

Nogomet ostalo 20. Mar 20194:34 > 6:02
Alex Morton/Getty Images

Portugalski trener Jose Mourinho točno ve, kje bi rad nadaljeval trenersko kariero in verjame, da se bo poleti vrnil h klubskim obvezam, še vedno pa ni sporočil, kateri trenerski stolček bo zasedel.

Shaun Botterill /Allsport

Italijanski mediji so že pred časom namigovali, da bi nekdanji trener Manchester Uniteda Jose Mourinho lahko prišel nazaj v Italijo in tam prevzeti Inter ter na klopi milanskega kluba zamenjati Luciana Spallettija.

“Minilo je nekaj mesecev, odkar sem zadnjič vodil ekipo in zdaj se pripravljan na novo sezono. Ko ste v svetu nogometa ste razpeti med novinarskimi konferencami, tekmami, videoanalizami in dnevnimi težavami ter nimate časa sami zase. Zato sem zadnje mesece porabil, da si opomorem. Položaj trenerja je nekaj posebnega in uživam v vsakodnevem delu. Želim se vrniti poleti, začenši z junijem, na začetku sezone,” je dejal Mourinho.

Portugalski strateg pa pravi, da je v zadnjem obdobju dobil nekaj ponudb: “Vem točno, česa si želim, zato sem tudi zavrnil tri ali štiri ponudbe. Ime kluba ni važno, pomembni so slog igre in kluba. Vem, kaj želim in upam, da bom to tudi dobil.”

Mourinho pa je govoril tudi o časih, ko je vodil Inter v Italiji: “Inter takrat ni osvojil Lige prvakov 50 let. Obstajala je generacija, ki je imela te sanje. Predsednik Massimo Moratti je sin predsednika, ki je kot zadnji to osvojil. Družina Moratti je sanjala. To je bila močna ekipa in prava družina. Vsi smo imeli iste sanje in borili smo se do konca.”