Dave Thompson/Getty Images

Steven Gerrard je skoraj dvajset let življenja zapisal nogometu, 24. novembra 2016 pa napovedal konec uspešne kariere. Spomnimo se nekaj največjih trenutkov 19-let trajajoče kariere angleškega zvezdnika.

Steven Gerrard je za Liverpool debitiral 29. novembra leta 1988 v zadnji minuti premierligaške tekme proti Blackburnu. Na igrišče je prišel namesto Vegarda Heggema.

Jamie Redknapp je imel tisto sezono nemalo težav s poškodbami, kar je mladi Gerrard s pridom izkoristil. Prvi gol je dosegel ob zmagi proti Sheffield Wednesdayju s 4:1.

Svoj prvi gol za angleško reprezentanco je zadel ob zgodovinski zmagi Anglije proti Nemčiji v Münchnu s 5:1 v okviru kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu leta 2002.

Verjetno najpomembnejši zadetek v karieri je Gerrard dosegel 8. decembra leta 2004 na Anfieldu. Liverpool je v skupini A Lige prvakov proti Olympiacosu v Pireju izgubil z 1:0 in je moral doma za napredovanje slaviti z dvema zadetkoma prednosti. Rivaldo je goste popeljal v vodstvo in tudi postavil izid polčasa. Za izenačenje je v 47. minuti poskrbel Sinama Pongolle, Neil Mellor je zadel za vodstvo redsov, pod gol odrešitve pa se je v 86. minuti podpisal kdo drug kot Gerrard.

Največjji trenutek v karieri Stevena Gerrarda se je brez dvoma zgodil 25. maja leta 2005 na stadionu Ataturk v Istanbulu. S kapetanskim trakom na roki je visoko v zrak dvignil pokal namenjen zmagovalcu Lige prvakov. Gerrard je s svojim zadetkom napovedal največji preobrat v zgodovini finalnih obračunov najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja.

V finalu Pokala FA na Millenium stadionu v Cardiffu je West Ham vodil s 3:2 proti Liverpoolu. Sodnik je srečanje podaljšal še za štiri minute … Na koncu je Liverpool slavil po streljanju najstrožjih kazni. Med uspešenimi izvajalci je bil tudi Gerrard.

V sezoni 2013/14 je bil Liverpool v seriji enajstih zaporednih zmag. Pred njimi je bil obračun s Chelseajem, Jose Mourinho pa se je odločil za kombinirano postavo, saj je njegovo ekipo čakalo pomembno srečanje v Ligi prvakov. Na Anfieldu so vsi pričakovali zmago redsov. V zadnji minuti sodnikovega podaljška v prvem polčasu je Gerrard naredil napako, ki jo je kaznoval Demba Ba. V nadaljevanju je Willian potrdil zmago Chelseaja, hkrati pa napovedal začetek konca sanj navijačev Liverpoola o naslovu. Verjetno najtežji trenutek v karieri idola “Kopa”. (Napaka Gerrarda je ob koncu šeste minute)

Zadnjo tekmo na Anfieldu je Gerrard odigral 16. maja leta 2015 v predzadnjem krogu Premier lige proti Crystal Palaceu, ki je na koncu slavil s 3:1. Stevie G je še zadnjič stopil na igrišče s svojimi tremi hčerkami, s tribun Anfielda pa se je slišal napev tolikokrat slišane navijaške pesmi: “Steven Gerrard Gerrard, he can pass forty yards…”