Chapecoense: Bo na zadnji tekmi pomagal Ronaldinho?

Gett Images/ Laurence Griffiths

Tragedija ekipe Chapecoense še odmeva v Južni Ameriki. Vodstvo kluba pozivajo, naj v znak spoštovanja do preminulih nogometašev odigrajo še zadnjo tekmo sezone v prvenstvu, a primankuje nogometašev. Na pomoč bi lahko priskočil kar veliki Ronaldinho.

Brazilsko nogometno legendo, Ronaldinha Gaucha, oboževalci na socialnih omrežjih pozivajo, naj se priključi peščici nogometašev ekipe Chapecoense, ki niso potovali z usodnim letom v Kolumbijo, saj so zaradi takšnih ali drugačnih razlogov ostali doma. V brazilski Serie A je namreč do konca sezone ostal le še en krog, zato Brazilska nogometna zveza, pa tudi navijači širom Brazilije, pozivajo vodstvo kluba, da počasti spomin na preminule igralce in odigra zadnji prvenstveni krog. Drugi klubi v ligi so se že ponudili, da jim brez odškodnine posodijo nekatere svoje nogometaše, kader bi lahko popolnila mladinska selekcija.

Gett Images/ Laurence Griffiths

Na pomoč ekipi Chapecoense pa bi lahko v tragediji priskočil tudi Ronaldinho, če bo seveda prejel pobudo, ki so jo brazilski navijači sprožili na socialnih omrežjih. Nekadnjega zvezdnika PSGja, Barcelone in Milana namreč pozivajo, naj obleče dres omenjene ekipe in Chapecoenseju pomaga dokončati sezono.

Kot smo na naši spletni strani že poročali, je v tragediji umrlo 71 potnikov, od tega večji del brazilske nogometne ekipe, samo trije nogometaši so preživeli, a vratarju so morali odrezati nogo. Za Chapecoense je bila uvrstitev v finale Cope Sudamericane največji uspeh v zgodovini kluba, ki se je pred dvema letoma uvrstil med brazilsko elito. Njegovo pot do finala so opisovali z oznako brazilskega Leicesterja, a je finale seveda odpadel. Kolumbijski nasprotnik se je trofeji odpovedal; Atletico Nacional je krovno južnoameriško nogometno zvezo pozval, naj trofejo dodeli Brazilcem v čast preminulih.

Če se bo Ronaldinho, dvakratni dobitnik zlate žoge, odzval na pobudo, še ni jasno, a je ideja naletela na pozitiven odziv tudi v svetovnih medijih. 36-letnik od lanskega leta, ko je zapustil Fluminense, ni igral, sodeluje pa na prijateljskih tekmah in opravlja vlogo ambasadorja pri Barceloni.