EP U19: Remi Norveške in Irske, zmaga Francozov

Nogomet ostalo 15. Jul 201921:09 > 21:19
SK

Danes so bili na Evropskem prvenstvu najboljših nogometašev do 19. leta starosti na sporedu obračuni v skupini B. Norveška in Irska sta se razšli brez zmagovalca (1:1), Francozi pa so premagali Češko (3:0).

Na Evropskem prvenstvu U-19 v Armeniji sta bila danes na sporedu obračuna v skupini B.

Izbrani vrsti Norveške in Irske sta se razšli z delitvijo točk. Polnemu plenu so bili bližje Norvežani, ki so z zadetkom Botheima v 8. minuti povedli z 1:0. Mladi vikingi so vodili vse do 81. minute, ko je točko Irski priboril Hodge.

Francozi v drugem obračunu dneva niso imeli težav s Češko. Do vodstva z 1:0 so prišli v 41. minuti, ko je bil z najstrožje kazni uspešen Flips. Vse dvome o zmagovalcu srečanja so mladi trikolori razblinili v drugem polčasu, ko je za vodstvo Francozov z 2:0 lastno mrežo zatresel Heidenreich. Končni rezultat obračuna je štiri minute kasneje postavil Abi (52′).

Torek je na EURU prost dan, v sredo se z dvoboji v skupini A začenja drugi del skupinskega dela tekmovanja. Naslov lanskoletih prvakov branijo Portugalci.