Odpisani Bale dosegel gol, Real slavil po 11-metrovkah

Michael Regan/Getty Images

Real Madrid se je v noči na sredo v mednarodnem pokalu prvakov (ICC) meril z Arsenalom, ki je povedel z 2:0, a nato izgubil po streljanju enajstmetrovk. Na preostalih obračunih sta slavila z 1:0 po rednem delu Atletico Madrid in Bayern iz Münchna.

V napadu Reala je tokrat začel Luka Jović, ki pa je po rdečem kartonu Nacha v deveti minuti, že v 15. minuti prepustil svoje mesto Raphaelu Varanu. Ob drugem rumen kartonu Nacha je imel Arsenal na voljo tudi enajstmetrovko zaradi igranja z roko, ki so jo topničarji pretopili v vodstvo. Natančen je bil Alexandre Lacazette. Francoz je izjemno formo v pripravljalnem obdobju potrdil še z asistenco v 24. minuti, ko je pred vrati našel soigralca v napadu Pierra-Emericka Aubameyanga. Gabonec se je izkazal z zaključkom s peto.

Do konca polčasa je tudi Arsenal izgubil igralca. V 40. minuti je drugi rumeni karton prejel Sokratis, ki je podrl Luko Modrića. Zidane je ob polčasu opravil šest menjav in v igro poslal tudi Garetha Bala. Valižan, ki je to poletje na izhodnih vratih Reala, je v 56. minuti poskrbel za zniženje zaostanka. Le tri minute zatem je kraljevi klub izenačil. Obramba Arsenala je bila vnovič premalo zbrana, to pa je izkoristil Marcelo. Topničarji so si v drugem polčasu sicer pripravili nekaj priložnosti, a bili vselej nenatančni. Rezultat se do konca obračuna ni spremenil, zato so odločale enajstmetrovke. V prvi seriji je za Real zgrešil Bale, pri Arsenalu pa so bili v nadaljevanju nenatančni kar trije (Xhaka, Monreal in Barton). Po golih Isca, Varana in Viniciusa je na koncu Real slavil in prišel do dveh točk, Arsenal pa je za poraz po najstrožjih kaznih prejel eno. Londončani s sedmimi točkami po treh tekmah vodijo na lestvici, Real pa pa z dvema točkama iz dveh tekem drži deveto mesto.

Bayern se je tokrat pomeril z AC Milanom, tekmo pa je odločil vsega en zadetek. Edini gol na tekmi je v tretji minuti sodniškega dodatka v prvem polčasu dosegel Leon Goretzka. Pri Milanu je priložnost dobil 17-letni Daniel Maldini, sin legendarnega Paola in vnuk Cesara.

Zmage se je razveselil tudi Atletico Madrid, ki je tekmo proti Guadalajari dobil po enajstmetrovkah. Po 90 minutah zadetkov ni bilo, slovenski vratar Jan Oblak pa je v vratih colchonerosov stal v prvem polčasu.